Gir 75.000 til Japan
Nina Ansteensen, opprettet 05.04.2011
(sist endret 05.04.2011 15:12)
Utdanningsforbundet har bevilget 75.000 kroner i støtte til ofrene i Japan. Pengene fordeles mellom EI og Røde Kors.
Sentralstyret i Utdanningsforbundet vedtok i marsmøtet å bevilge 75.000 kroner til støtte til ofrene etter jordskjelvet og tsunamien i Japan. Nå er det bestemt at pengene skal fordeles med 25.000 kroner til EIs solidaritetsford og 50.000 kroner til Røde Kors.
Education International har opprettet et solidaritetsfond, og oppfordrer medlemsorganisasjoner til å gi penger dit for å vise solidaritet med medlemmene i JTU, Japan Teachers’ Union, og det japanske folk.
Den japanske ambassade i Norge anbefaler å gi penger til Norges Røde Kors, men også andre organisasjoner kan være aktuelle. Ambassaden har lagt fram en kondolanseprotokoll i Wergelandsveien 15 i Oslo, der man kan skrive en hilsen eller kondolanse.