Genèveskolen øker kunnskapslysten
Nina Ansteensen, opprettet 08.11.2010
Søknadsfristen til Genèveskolen 2011 er 1. desember. Vi skal sende to tillitsvalgte.
Er du tillitsvalgt og interessert i internasjonale spørsmål og internasjonal fagbevegelse? Da kan du søke Genèveskolen. Fristen for å søke er 1. desember.
Genèveskolen, eller Nordisk folkehøgskole i Genève, skal bidra til å øke kunnskapen om og interessen for globalisering og internasjonalisering.
Deltakere fra de nordiske landene samles i juni til en treukers økt der de følger FN-konferansen om arbeidslivsspørsmål ved ILO i Genève. Et obligatorisk nettbasert forkurs inngår i kurset.
Økt kunnskap og samarbeid
Kurset skal bidra til økt samarbeid og forståelse for nordisk samarbeid og språk i tillegg til kunnskap om ILO og andre internasjonale organisasjoner. Målet er også bedre kunnskap om globalisering og internasjonalisering og til å stimulere til fagforeningsaktivitet nasjonalt og internasjonalt.
Kurset er basert på forelesninger, studiebesøk og prosjektarbeid – og foregår delvis på engelsk, mens arbeidsspråket er også norsk, dansk og svensk.
Interesse for og erfaring fra prosjektarbeid er en fordel i tillegg til interesse for nordiske, internasjonale og organisasjonsfaglige spørsmål.
Tillitsvalgte kan søke
Er du tillitsvalgt i Utdanningsforbundet kan du søke. Tillitsvalgterfaring blir vektlagt for uttak.
Utdanningsforbundet disponerer to av de 12 plassene Norge har på skolen. Deltakerne får dekket reise, kost og opphold i dobbeltrom. Kursplan finner du her.
Søknadsfrist
Senest 1. desember 2011.
Spørsmål til kurset kan rettes til berit.eliassen@udf.no
Les mer om kurset til høyre på siden. Der finnes også søknadsskjema.